EKONÓMIA

308 peugeotpro ekonomia.jpg

Peugeot ponúka flotilovým zákazníkom pre ich „Car Policy“ (firemnú politiku autoparku) moderné riešenie a optimálnu technologickú úroveň. Škála modelov značky Peugeot patrí medzi najširšie na trhu.

Znamená to, že zákazník môže svoju Car Policy štruktúrovať s absolútnou dôslednosťou a nekompromisne udržať výšku nákladov v oblasti vzhľadu. Pre každú jednotlivú úroveň vaše firemnej štruktúry ponúkame konkrétne riešenie a to od automobilov pre top manažérov až po firemné vozidlá určené pre „car pool“.

 
Byť dôsledný takisto znamená maximálne využiť svoj imidž a jeho prostredníctvom ovplyvniť svoje okolie. Značka Peugeot vám dá možnosť spojiť tvár vášho podniku s tvárou automobilov Peugeot: optimálne partnerstvo s najvyššou efektivitou!

Celkové Prevádzkové Náklady (TCO)

Celkové Prevádzkové Náklady (TCO) sú jedným z najdôležitejších ukazovateľov pre každého, koho úlohou je efektívna správa a analýza nákladov na prevádzku firemného autoparku. Skratkou TCO sa rozumie celá rada výdajov, amortizácií a investícií vzťahujúcich sa k používaniu a údržbe vlastného vozového parku. Rovnako je TCO dôležité aj v prípade, že sa vaša spoločnosť rozhodne správu a prevádzku svojho autoparku prenechať inej spoločnosti formou outsourcingu. Medzi ukazovatele ovplyvňujúce TCO patria položky predstavujúce v priemernej percentuálnej výške nasledujúce hodnoty:

 

 TCO: pri nájazde 90 000 km za 36 mesiacov
  Pokles hodnoty 48%
  Spotreba 24%
  Servis a údržba 8%
  Poistenie & Administratíva 7%
  Finančné náklady 6%
  Pneumatiky 5%
  Dane 2%

 TCO_graf

 

 

Položky „Pokles hodnoty“ a „Spotreba“ predstavujú evidentne tie faktory, ktoré majú najvýznamnejší vplyv. A práve z tohto dôvodu je dôležité identifikovať značku model a motorizáciu, ktoré majú v tomto ohľade najmenší finančný dopad.
Vozidlá značky Peugeot (predovšetkým vozidlá novej generácie) zaručujú vysokú zostatkovú hodnotu a v dôsledku toho umožňujú získať za jazdený automobil vyššiu predajnú cenu (v prípade vozidiel vo vlastníctve) v rámci stáleho dopytu na trhu s jazdenými vozidlami. Ďalšou možnosťou je zabezpečenie nižších mesačných platieb v prípade outsourcingu, resp. prenájmu vozového parku pri využití operatívneho leasingu.
Zostatková hodnota má v tomto prípade na TCO priamy dopad: + 1% RV (Residual Value) = -0,5% TCO.
 
 PARAMETRE PEUGEOT
  Model 308 SW 1.6 e-HDI 112k STT
  Spotreba 4.5 l/100km
  Emisie CO2 116 g/km
  Celková maloobchodná cena
18 080 €
  Predpokladaná zostatková hodnota (s DPH)
9 500 €
  Predpokladaná zostatková hodnota v %
47,4%
  Pokles hodnoty o
8 580 €

novy 308sw

 

Položka „Spotreba“ predstavuje asi 24% z celkových nákladov TCO. Práve preto hrá voľba modelu a jeho motorizácie dôležitú úlohu v okamihu počiatočnej investície. Motory Peugeot HDI poslednej generácie sú mimoriadne obchodne úspešné vďaka nízkej spotrebe paliva a minimálnemu dopadu na životné prostredie (majú totiž minimálne emise CO2 a všetok použitý materiál je recyklovateľný).